بوستر پمپ اسپرینکلر

بوستر پمپ اسپرینکلر چیست؟

بوستر پمپ اسپرینکلر:

بوستر پمپ اسپرینکلر در شرکت نوید پمپ اسپادان :

بوستر پمپ اسپرینکلر که دارای یک و یا چند پمپ و لوازم جانبی است, یک راه حل مناسب برای مشکلات آبرسانی است. امروزه تقاضای هتل ها, آپارتمان های پر جمعیت و چند طبقه و … برای آب بسیار بالا است. برای حل این مشکل باید تجهیزات مناسبی داشت تا بتوان از طریق آنها, آب را به طبقات بالا رساند؛ بوستر پمپ اسپرینکلر یکی از این تجهیزات به شمار می رود.

تا اوایل دهۀ 1990, شیرهای تنظیم کننده فشار معمولاً برای کنترل فشار سیستم تقویت کننده آب استفاده می شد. بسیاری از مواقع این سیستم های پمپ, با حداکثر سرعت کار می کردند و فشار اضافی را “خارج می کردند” تا به آب خروجی مورد نظر برسد. گشتن به دنبال گزینۀ کم مصرف تر در بازار امروز, باعث شد تا تقاضا برای این پمپ افزایش یابد. این در طی افزایش کارایی این نوع پمپ بود.

بوستر پمپ اسپرینکلر پیشرفتۀ امروزی, چندین پمپ چند مرحله ای و موتورهای کنترل فرکانس متغیر با درایو را به همراه نرم افزاری که سرعت پمپ و تعداد پمپ های در حال فعالیت را تنظیم می کند, ادغام می کند. این سیستمها طوری طراحی شده اند که حداقل خروجی پمپ را برای دستیابی به عملکرد مطلوب – همه بدون دخالت مستقیم انسان – ارائه دهند.

در صورتی که می خواهید این نوع پمپ را خریداری فرمایید, می توانید با مشاوران خرید و فروش سایت نوید پمپ اسپادان ارتباط برقرار کنید, و هر نوع مشاوره ای که بخواهید به شما داده خواهد شد. ما می توانیم بهترین برندها را برای شما تهیه کنیم.

طراحی بوستر پمپ اسپرینکلر آتش نشانی

 

طراحی این نوع پمپ برای سیستم هایی که ممکن است خطر حریق و آتش سوزی داشته باشند بسیار عالی به نظر می رسد. برای این پمپ ها پارامترهای زیادی وجود دارد که این نوع پمپ را حتی برای سیستم آبپاشی که برای آتش نشانی ها استفاد می شود بسیار مناسب می کند.

برای طراحی این نوع بوستر پمپ آتش نشانی, از نرم افزارهای زیادی استفاده شده است و با توجه به طراحی ها, اطلاعات مشخص و درستی برای این بوستر پمپ ها بدست آمده است. در این نوع طراحی پمپ, اولین مشخصه ای که بسیار دارای اهمیت است, نوع کاربری است که برای ساختمان ها استفاده می شود.

نوع کاربری به این دلیل دارای اهمیت است که با توجه به آن, برای سطح هر آبپاش پوشش مورد نظر را انتخاب کرده, و البته رنگ نازل و یا دمایی که برای آبپاش در نظر گرفته می شود, در طراحی بوستر پمپ اسپرینکلر محاسبه می شوند. این نوع پمپ واقعاً دارای کارایی بسیار بالایی است و البته محصولی است بسیار معتبر که در ایران نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت نوید پمپ اسپادان, نمایندۀ رسمی شرکت اروپایی “EBARA” و شرکت چینی “SHIMGE” در ایران می باشد.

بوستر پمپ اسپرینکلر

پمپ آتش نشانی

مناطق تحت پوشش بوستر پمپ اسپرینکلر

 

با توجه به اینکه چه نوع کاربری و چه طبقه بندی برای انواع آتش سوزی ممکن است رخ دهد, می توان مساحتی که استفاده می شود را تحت پوشش قرار داد. در بند پایین برخی تفاوت های پوششی را بیان می کنیم.

تفاوت اصلی که در طراحی این پمپ ها در نظر گرفته می شود, نازل می باشد. در این بخش میزان حداکثری سطحی که پوشش داده می شود و حداکثر فاصله ای که باید بین اسپرینکلرها وجود داشته باشد ارائه خواهد شد.

 

دسته بندی که برای هر مکان استسطحی که تحت پوشش قرار می گیردفوت مربعمتر مربعفاصله ای که بین آبپاش ها قرار می گیرد
کم خطر21متر مربع2254/515 فوت
خطر متوسط12متر مربع1284-4615-13 فوت
پر خطر7-9 مترمربع80-962/512-8 فوت

 

محاسبه بوستر پمپ اسپرینکلر

 

در موقع انتخاب بوستر پمپ اسپرینکلر مناسب باید نکاتی را در نظر داشت. معمولاً پمپ باید دارای دو ویژگی باشد و این دو ویژگی شامل داشتن هد و دبی است که برای هر نوع بوستر پمپ از جمله بوستر پمپ اسپرینکلر نیاز ضروری است. هد در اصل فشار مورد نیازی که برای هر پمپ باید محاسبه شود را تامین می کند. در محاسبۀ این محصول باید ارتفاع یک ساختمان را نیز در نظر گرفت و همچنین فشاری که هنگامی که آب در مسیر افت پیدا می کند را نیز محاسبه کرد.

محاسبه بوستر پمپ اسپرینکلر, برای تأیین و خرید پمپ مناسب بسیار ضروری است. برای انتخاب بوستر پمپ اسپرینکلر, می توانید به سایت شرکت نوید پمپ اسپادان مراجعه فرمایید.

 

تقویت سیستم اندازه گیری بوستر پمپ اسپرینکلر:

در اندازه گیری سیستم این نوع پمپ, ابتدا باید تنظیمات پمپ را انجام دهیم.

این نوع پمپ برای کاربردهای مشخص در یک ساختمان تجاری:

فشار جریان آب با تعداد کل واحدهای ثابت (Fu), برای سرویس دهی در (سینک ظرفشویی , WC, دستشویی, لوله های شیلنگ, دوش, لوله های آشامیدنی, خنک کننده ها, آبیاری و …) استفاده می شود.

دلایل پایین بودن فشار آب در بوستر پمپ اسپرینکلر

 

پمپ اسپرینکلر برای آبیاری حیاط و باغ و تازه ماندن  گل ها و گیاهان بسیار مهم است. متأسفانه, فشار کم آب باران ممکن است مانع از رسیدن آب باران به تمام گیاهان حیاط شما شود.

فشار پایین آب در سیستم آبیاری یک مشکل شایع است که معمولاً در نتیجۀ سوء عملکرد سوپاپ های جلوگیری کننده جریان برگشتی, یا گرفتار شدن آب در خطوط خاک است. اگر با فشار کم آب در پمپ اسپرینکلر خود دست و پنجه نرم می کنید, در اینجا شایع ترین دلیل آن ذکر شده است:

 

بوستر پمپ

خرابی سوپاپ جلوگیری کننده جریان برگشتی اب

 

شایع ترین علت کم بودن فشار آب در این بوستر پمپ ها, باز نشدن کامل شیرهای جلوگیری کننده جریان برگشتی آب است. دو لوله اصلی در کنار مانع جریان برگشت آب در بوستر پمپ وجود دارد؛ یکی افقی و دیگری عمودی.

هر لوله دارای دسته ای است که می توان آن را چرخاند تا در خط حرکت کند یا از روی دریچۀ پمپ عبور کند. هنگامی که دو لوله, موازی لوله اصلی باشند, شیرها کاملاً باز می شوند. حتی اگر دسته های پمپ تا حدی بچرخد یا فقط یکی از آنها بچرخد, این مقدار برای محدود کردن جریان آب کافی است. در نتیجه با داشتن یک بوستر پمپ اسپرینکلر کم فشار, گیاهان خشک می شوند.

البته دلایل دیگر نیز وجود دارد که می تواند باعث شود فشار آب پمپ شما پایین بیاید که در مقالات بعدی ارائه خواهند شد, و یا شما می توانید با کارشناس سایت تماس گرفته. موارد دیگر با استفاده از مشاوره برای خریدار شرح داده می شود.

برخی محصولات ما

پمپ آب اصفهان , پمپ آب خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *