پمپ آب یک اسب

انواع پمپ آب یک اسب

پمپ آب یک اسب

پمپ آب یک اسب یک نوع پمپ آب خانگی در شرکت نوید پمپ اسپادان

اشاره به قدرت پمپ دارد. قدرت برای پمپ یعنی نیرویی که به وسیلۀ آن آب را جابجا میکند که این امر ماهیت اصلی یک پمپ را می سازد. در بازار امروز انواع پمپ ساخته می شود که امروزه هر نوع پمپ دارای کارایی لازم و منحصر به فرد خودش است. اما شرکت نوید پمپ اسپادان قصد دارد در این مقاله, به پمپ آب یک اسب بپردازد که برای آن می توان از برندهای متفاوتی همانند:

  • پنتاکس

  • ابارا

پمپ آب یک اسب معمولاً در انواع مختلفی عرضه می شوند. البته بستگی دارد این نوع برندها را برای چه کاری بخواهید, اما می توان گفت هر نوع برند از این نوع پمپ ها دارای عملکرد بسیار خوبی است. می توان به انواع زیر اشاره کرد:

  • جتی

  • بشقابی

  • تک پروانه

  • دو پروانه

پمپ آب خانگی یک اسب از نوع جت

پمپ آب یک اسب

پمپ جتی

پمپ های جتی, تفاوت اساسی با پمپ های رفت و برگشتی یا چرخشی دارند؛ این پمپ ها هیچ قطعۀ متحرکی ندارد. پمپ های جت در چاه های کم عمق و عمیق کاربرد زیادی دارند. پمپ های جتی از دو لوله استفاده می کنند: لولۀ معمولی چاه اصلی که آب را از سطح زیرین حمل می کند و یک لولۀ فشار.

این نوع پمپ, یک پمپ گریز از مرکز استاندارد است, که بیشتر در سطح زمین کار می کند. خروجی پمپ گریز از مرکز توسط بخش مرکزی تقسیم می شود و تقریباً سه چهارم آب پمپ شده در سطح, از طریق لولۀ فشار به پایین فرستاده می شود که در آن آب با حرکت جتی از طریق یک نازل با قطر کوچک تحت فشار قرار می گیرد.

در زیر زمین, جایی که لولۀ فشار قوی با لولۀ چاه برخورد می کند, آب تحت فشار وارد محفظۀ بزرگ شده و سپس وارد لوله می شود. هنگامی که آب به داخل محفظه حرکت می کند, فشار به زیر ناحیه اطراف کاهش می یابد و آب چاه به سمت بالا, به داخل لوله چاه کشیده می شود.

 

پمپ آب یک اسب بشقابی

پمپ آب اصفهان از نوع پمپ یک اسب بشقابی برای مصارف خانگی بکار می رود و آبی تمیز را انتقال خواهد داد. البته پمپ های بشقابی در مصارف تجاری و همچنین برای آبیاری نیز استفاده می شوند. پمپ های بشقابی دارای مدل های مشخصی هستند و برندهای آن را در بخش زیر می توانید مشاهده کنید.

 

پمپ بشقابی یک اسب, در برند:

ابارا شامل مدلهای:

– CMA100

– CDA100

شرکت نوید پمپ اسپادان, نمایندۀ رسمی شرکت “EBARA”  و “SHIMGE” در ایران است, و شما می توانید محصولات مورد نظر خود را از آنها خریداری بفرمایید.

 

 

برند پنتاکس شامل:

– CM100

پمپ آب یک اسب تک پروانه و دو پروانه

این نوع پمپ ها نیز از کارایی بسیار خوبی برای آبیاری های کشاورزی  بخوردار هستند و البته در مصارف دیگر همچون مصارف خانگی و صنعتی نیز بکار می روند. این نوع پمپ ها آب آشامیدنی را به شکل سرمایشی و گرمایشی نیز می توانند جابجا کنند.

در برند پنتاکس شامل:

– CB100

انواع دیگر پمپ:

پمپ های گریز از مرکز

پمپ گریز از مرکز رایج ترین نوع پمپ دوار است. دارای تیغه های چرخشی – پروانه – می شود که هنگام چرخش, انرژی را به آب منتقل می دهد. این عمل مشابه آنچه در مخلوط کن خانگی مشاهده می شود, است. وقتی مخلوط کن از آب پر می شود و روشن می شود, تیغه های چرخان آن باعث چرخش مایع می شود. پروانه ها در یک پوشش قرار دارند. آب معمولاً وارد محفظه نزدیک تیغه پروانه چرخان می شود. تیغه های پروانه در آب غوطه ور می شوند تا پمپاژ شوند. با چرخاندن پروانه, آب از نزدیک محور پروانه به سمت خروجی جانبی بیرون کشیده می شود.

برخی از پمپ های گریز از مرکز از دیفیوزرها استفاده می کنند. به طور معمول, دیفیوزرها تیغه های ثابت هستند که در بیرون و نزدیک لبه پروانه ها قرار دارند. دیفیوزرها به صاف کردن جریان بیرونی آب خارج شده توسط پروانه های داخلی کمک می کنند و کارایی پمپ را افزایش می دهند.

هنگامی که به فشارهای زیاد نیاز است (برای مثال در مورد چاه عمیق), ممکن است تعدادی پروانه به صورت سری استفاده شود و دیفیوزرهای زیر هر پروانه ممکن است حاوی پره های راهنما باشند تا به تدریج سرعت مایع را کاهش دهند. برای پمپ های فشار پایین, دیفیوزر به طور کلی یک گذر مارپیچی است که به عنوان یک ولوت شناخته می شود و سطح مقطع آن به تدریج افزایش می یابد تا سرعت را به طور مؤثر کاهش دهد.

 

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی

پمپ های توربین

پمپ توربینی نوع خاصی از پمپ های گریز از مرکز است. این پمپ شبیه تیغۀ توربین موجود در موتور جت مدرن است و دارای تیغه های بسیار بیشتری نسبت به پروانه های معمولی گریز از مرکز است. پمپ های توربینی معمولاً گرانتر و نگهداری از آنها دشوارتر از پمپ های گریز از مرکز است. اما این پمپ ها دارای مزایای خاصی هستند, مانند سرعت بالای جریان و راندمان بالا. پمپ های توربینی برای پمپاژ آبهای سطحی, استفاده شده و از پمپ های با ظرفیت بالا می توان برای انتقال آب از منبع تغذیه و جابجایی آب اضافی استفاده کرد.

پمپ های گریز از مرکز در اندازه ها و اشکال مختلف وجود دارند و در کاربردهای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند:

برای پمپاژ آب از چاه, برای آبیاری, در تصفیه خانه های فاضلاب, و برای گردش آب در گردابها و حتی برای آبیاری زمین های کشاورزی, از پمپ آب یک اسب استفاده می شود.

در صورتی که سؤالات بیشتری دربارۀ  این نوع پمپ ها و کلاً انواع مختلف پمپ, مانند پمپ آب خانگی و بوستر پمپ ها داشتید, می توانید با کارشناس فروش سایت در ارتباط باشید و هر نوع سؤالی که می خواهید, بپرسید. شما همچنین می توانید دربارۀ قیمت های بروز شدۀ پمپ ها بپرسید, و باید بدانید ما سعی داریم جنس با کیفیت را با کارایی لازم به شما بدهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.