نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی :

نگه داری از پمپ آب خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه، بیش از هر زمان دیگری، با ساختمان‌هایی مواجه هستیم که به‌ صورت چند طبقه ساخته شده‌اند. یکی از مشکلات عمده‌ای که برای این ساختمان‌ها به وجود می‌آید، فشار آب است. در حقیقت این ساختمان‌ها بدون داشتن یک پمپ آبرسانی نمی‌توانند آب را به طبقات بالاتر انتقال دهند. لذا استفاده از تجهیزاتی از قبیل پمپ آب خانگی برای این ساختمان‌ها ضرورت دارد.

دستگاهی که می‌تواند نیروی الکتریسیته را به نیروی مکانیکی تبدیل ساخته، فشار آب را تقویت کند و آن را افزایش دهد. این پمپ‌ها در انواع مختلفی ساخته‌ شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند. استفاده از پمپ آبرسانی خانگی، فرآیند نصب و نگه‌داری و نحوه انتخاب آنها برای مصارف مورد نظر شما، داری یک سری نکاتی است و لازم است بایدها و نبایدهای استفاده از این پمپ های خانگی را بدانید تا با این تجهیزات دچار مشکل نشوید. بنابراین در این مقاله قصد داریم برخی از بایدها و نبایدهای استفاده از پمپ آب خانگی را بیان کنیم.

پمپ‌ اّب اصفهان نیز مانند دیگر تجهیزات، نیاز به مراقبت و نگه‌داری داشته تا به‌ خوبی و مانند روز اول کار کنند. بنابراین باید برخی از دستورالعمل‌ها و نکات را برای مراقبت هر چه بیشتر از این تجهیزات در نظر داشته و برخی از بایدها و نبایدها را رعایت کنید. در ادامه شرکت نوید پمپ اسپادان، نمایندۀ رسم شرکت اروپایی “EBARA” در ایران، برخی از بایدها و نبایدهای نگه‌داری از پمپ آبرسانی خانگی را مطرح خواهیم کرد.

ویژگی های پمپ آب خانگی

  • پیشگیری از داغ شدن پمپ آب

در برخی از ساختمان‌ها، پمپ آبرسانی خانگی به‌ طور دائمی کار می‌کند. در این شرایط ممکن است میزان حرارت و گرمای این دستگاه افزایش پیدا کرده و آسیب‌هایی به سیستم شما وارد شود. بنابراین باید برای پیشگیری کردن از داغ شدن این سیستم، در مواقعی که به آب نیاز دارید، پمپ آب را روشن کرده و در غیر این‌ صورت، دستگاه‌ تان را خاموش کنید. برخی از ساختمان‌ها برای حل این مشکل از سیستم ست کنترل استفاده می‌کنند.

در این‌ صورت به شکل کاملا خودکار، در مواقعی که شیر آب باز می‌شود، پمپ آبرسانی نیز روشن شده و در مواقعی که شیر آب بسته می‌شود، پمپ آب نیز خاموش خواهد شد. البته برای درست کار کردن این سیستم باید تنظیماتی بر روی آن انجام داد. برای این کار می توانید مقالۀ سایت ما که دربارۀ روش تنظیم پمپ آب خانگی است، مطالعه کنید.

  • پیشگیری از یخ زدگی پمپ آبرسانی خانگی

یکی دیگر از نبایدهای مورد نیاز برای مراقبت هر چه بهتر از پمپ‌ آبرسانی خانگی، پیشگیری از یخ‌ زدگی این سیستم‌ها است. لازم به ذکر است که تمامی پمپ‌های ساخته‌ شده در همه برندها با تمامی ویژگی‌ها، نمی‌توانند در برابر یخ‌زدگی از خود حفاظت کنند. بنابراین لازم است اگر پمپ خود را در فضای باز نصب نموده و یا در معرض سرمای شدید قرار می‌گیرد، حتماً آن‌ را عایق کنید تا از بروز یخ‌ زدگی در این سیستم‌ها پیشگیری به عمل آورید.

  • روغن‌کاری پمپ آبرسانی خانگی

به این نکته دقت داشته باشید که پمپ آبرسانی خانگی شما باید حتما به صورتی کاملا روان کار کند. بنابراین روغن‌کاری این سیستم در دوره‌های مشخص، لازم و ضروری است. در حالت معمول، برای این کار یا از روغن و یا از گریس استفاده می کنند.

  • پیشگیری از بدون آب کار کردن پمپ

 

این نکته را باید در فرآیند نصب پمپ آبرسانی خانگی در نظر داشته و سیستم خود را در مکانی نصب و بهره برداری نمایید که بتواند از منبع آب استفاده کند. منبع ذخیره آب برای پمپ باید با تعداد واحدها و جمعیت ساختمان شما تطابق داشته باشد.

در این شرایط نیز برای سالم‌تر ماندن دستگاه خود بهتر است چند باید و نباید را در نظر داشته باشید. برای نمونه، باید حتما آب داخلی دستگاه را خالی نمایید تا هیچ آبی درون آن باقی نماند. در صورتی که آب درون سیستم شما جای گرفته و باقی بماند، امکان فرسایش دستگاه و خرابی آن وجود خواهد داشت.

  • هواگیری پمپ آب خانگی

یکی از بایدهای دیگری که برای استفاده از پمپ آبرسانی خانگی ضرورت دارد، هواگیری این سیستم‌ها است. اگر پمپ آب، هوا بگیرد، قادر نخواهد بود به‌ درستی آب را پمپاژ کرده و به لوله‌ها انتقال دهد. پس باید این سیستم‌ها به‌ طور مرتب هواگیری شوند.

 نصب پمپ آبرسانی خانگی

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی

یکی دیگر از بایدها و نبایدهای استفاده از پمپ های آبرسانی خانگی، فرآیند نصب صحیح این تجهیزات است. در حقیقت فرایندی که به منظور نصب این سیستم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نقش قابل‌ توجهی در کارکرد صحیح پمپ‌ها خواهد داشت و می تواند طول عمر آن‌ها را افزایش دهد. بنابراین باید پیش‌ از نصب این سیستم‌ها، آن‌ها را بررسی کنید تا آسیبی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

همچنین سعی کنید تمامی دستورالعمل‌های مربوط به فرآیند نصب را رعایت کرده تا مشکلی پیش نیاید. باید بدانید که پمپ‌ آبرسانی خانگی، حتماً باید بر روی یک سطح صاف نصب شود.

از طرف دیگر، محیط نصب این سیستم‌ها باید کاملا خشک و غیر مرطوب بوده، و در معرض رطوبت، آب و باران قرار نگیرند. باید پمپ آب خانگی خود را پایین‌ تر از لوله و شیر مخزن آب، قرار داده. به‌ نحوی این دستگاه را نصب کنید که میان پمپ و مخزن، شیر دیگری وجود نداشته باشد.

نگه داری از پمپ آبرسانی خانگی پس از خرید پمپ آب خانگی

در هنگام خرید پمپ آبرسانی خانگی، لازم است به چند نکته ضروری توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین این نکات، ظرفیت تخلیه پمپ مورد نظر شما است که در حقیقت، همان قدرت اصلی دستگاه بوده و با کمک مقیاس سرعت جریان آب، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید نیروی مکش پمپ خانگی است. در این شرایط باید ارتفاع ساختمان خود را در نظر گرفته و سپس پمپ آبرسانی مناسب را با توجه به ارتفاع ساختمان خود انتخاب و خریداری کنید.

در چنین مواقعی باید نیروی بالابرنده پمپ آب را نیز مورد بررسی قرار دهید. پیش‌ از خرید، قیمت پمپ آب را نیز در نظر گرفته و از فروشگاهی معتبر، خرید خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که پمپ‌های آب، تنوع بسیار بالایی داشته و کارکردهای مختلفی هم دارند که این عامل، باعث متغیر بودن قیمت ها می‌شود. هم چنین باید از فروشگاهی خرید کنید که سابقۀ بالایی در این زمینه داشته و این محصول را با گارانتی معتبر و خدمات پس‌ از فروش مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. جهت خرید، مشاوره و … به سایت شرکت نوید پمپ اسپادان رجوع کنید.

جهت مطالعۀ مطالب بیشتر دربارۀ انواع پمپ ها مانند مطالبی دربارۀ بوستر پمپ ها، به سایت شرکت نوید پمپ مراجعه کنید.

برخی محصولات ما

بوستر پمپ

[av_productslider categories='83' wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='5' autoplay='no' interval='5' alb_description='' id='' custom_class='' av_uid='av-28m5xc']
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *