بوستر پمپ سه فاز

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان در شرکت نوید پمپ اسپادان :

بوستر پمپ نوعی پمپ گریز از مرکز است زیرا از فشار گریز از مرکز استفاده می‌کند. در این نوع پمپ یک یا چند پروانه برای پمپاژ سیال اضافه می‌شود. بوستر پمپ یک ابزار مکانیکی است که برای افزایش فشار آب یا سیالات مختلف استفاده می‌شود. نصب بوستر پمپ فشار مضاعفی به آب اضافه کرده و فشار را به سطح مورد نظر برمی گرداند. به این ترتیب آب به راحتی می‌تواند به ارتفاع مورد نیاز یک ساختمان برسد.

بوستر پمپ هیدرولیک فشار کافی بر روی آب را افزایش داده و فشار را برای ارسال آب به محل مورد نظر افزایش می‌دهد. فشار آب نیرویی است که آب را از منبع آب به محل یا سیستم تامین آب مورد نظر منتقل می‌کند. آبی که از منبع آب به خانه منتقل می‌شود تحت فشار زیاد است. هنگامی که آب از مخزن به منطقه مورد نظر جریان می‌یابد، اصطکاک و سایر تلفات در خط لوله می‌تواند باعث اتلاف انرژی شود. این اتلاف انرژی مانع از رسیدن آب به طبقات بالای آسمان خراش‌ها می‌شود.

اگر فشار منبع آب برای تامین فشار و دبی مورد نیاز برای سیستم لوله کشی کافی نباشد، باید یک بوستر پمپ تامین آب نصب شود. زیرا باعث افزایش فشار و دبی آب می‌شود. بوستر پمپ‌ها به طور گسترده در سیستم‌های آب استفاده می‌شوند و دارای ویژگی‌های آلودگی کم هستند. بوستر پمپ‌ها در بسیاری از کاربردهای نظامی، شهری و تجاری استفاده می‌شوند. از این نوع پمپ‌ها در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، معدن و هوافضا نیز استفاده می‌شود.

انواع بوستر پمپ در اصفهان

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان

 

هنگام انتخاب پمپ برای نیازهای خاص حمل و نقل سیال خود، احتمالاً با اصطلاحات تک فاز و سه فاز روبرو خواهید شد. اینها چیزی نیستند جز فازهای نیرو که توسط پمپ‌ها برای عملیات خود استفاده می‌شود. و بر همین اساس بوستر پمپ ها به دو گروه بوستر پمپ تک فاز و بوستر پمپ 3 فاز تقسیم می‌شوند. برای درک اینکه کدام پمپ را برای کاربردهای خاص خود انتخاب کنید، بیایید در مورد دو پیکربندی قدرت بیشتر بدانیم.

درک فازهای قدرت

جریان الکتریکی بسته به جریان می‌تواند دو نوع باشد، یعنی جریان مستقیم (DC) یا جریان متناوب (AC). در حالی که بار الکتریکی (جریان) در توان DC فقط در یک جهت جریان دارد، برق AC به صورت دوره‌ای تغییر جهت می‌دهد. توان تولید شده با استفاده از جریان متناوب از الگوی شکل موج مشابه جریان پیروی می‌کند و به صورت موج سینوسی بین ولتاژ مثبت و منفی متناوب می‌شود. تولید برق و انتقال آن در فواصل طولانی با استفاده از AC بسیار ساده تر و با تلفات کمتر از DC است. بنابراین، AC حالت ارجح برای انتقال برق به مناطق مسکونی، ساختمان‌های تجاری و تاسیسات صنعتی است.

برای توضیح بیشتر ماهیت موج سینوسی توان AC، از اصطلاح فاز برای توصیف موقعیت لحظه‌ای در چرخه شکل موج استفاده می‌کنیم. هنگامی که این موقعیت از نقطه مبدا یک سیستم مختصات دکارتی عبور می‌کند، یک چارچوب مرجع استاندارد در نظر گرفته می‌شود. فاز به صورت موج سینوسی از کرست به فرورفتگی عبور می‌کند و مقدار متناظری جریان مثبت و منفی در اختیار سیستم قرار می‌گیرد. به طور کلی فازهای برق در دو نوع تک فاز و سه فاز هستند.

بوستر پمپ تک فاز

بوستر پمپ

بوستر پمپ

برق تک فاز به طور گسترده‌ای در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود، جایی که پیکربندی برق سوکت برق یا یک 120 ولت ساده یا یک پیکربندی فاز تقسیم با 120/240 ولت است. از آنجایی که برق مورد نیاز این فضاها در درجه اول برای کارکردن وسایل کمتر از 1000 وات است، برق تک فاز برای رفع این نیازها کافی است.

توان تک فاز به صورت گسترده ای در دسترس می‌باشد، اما علیرغم این مزیت، برای نیرو دادن به موتورهایی با قدرت اسب بخار بیشتر از 5 اسب بخار مناسب نیست. این به این دلیل است که یک موتور تک فاز جریان بسیار بالاتری نسبت به یک موتور سه فاز با همان قدرت اسب بخار می‌گیرد. و با توجه به این جریان بزرگتر، موتور به سیم پیچی به میزان قابل توجهی بزرگتر نیاز دارد که در نتیجه هزینه موتور را افزایش می‌دهد. علاوه بر سرمایه گذاری بیشتر، موتورهای تک فاز نیز در مقایسه با نمونه‌های 3 فاز خود کارایی کمتری دارند که هزینه‌های عملیاتی را بیشتر افزایش می‌دهد. علاوه بر این، طول عمر بوستر پمپ تک فاز نیز در مقایسه با پمپ‌های سه فاز کوتاه تر است.

با محدودیت‌های زیاد، پمپ‌های تک فاز برای مقاصد صنعتی که در آن به راندمان بالاتر و فشار تخلیه بالاتر نیاز داریم، مفید نیستند. اما آنها برای کاربردهای خانگی ایده آل هستند زیرا بوستر پمپ تک فاز به گشتاور راه اندازی قوی نیاز ندارند. پمپ‌های تکفاز عمدتاً در مواردی استفاده می‌شوند که قرار است پمپ چندین بار در روز خاموش و روشن شود. پمپ‌های تک فاز همچنین در مکان‌های دورافتاده که برق به راحتی از شبکه برق در دسترس نیست، کاربرد گسترده‌ای دارند. در چنین مکان‌های دورافتاده‌ای، الکتریسیته عمدتاً از طریق پنل‌های خورشیدی خارج از شبکه تولید می‌شود.

بوستر پمپ سه فاز

بوستر پمپ تک فاز

بوستر پمپ تک فاز

از آنجایی که برق سه فاز اساساً برای تأمین برق مصرفی بالا استفاده می‌شود، معمولاً در تأسیسات تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. برق سه فاز منبع برق نرمتر و متعادل تری است که امکان موتورهای کم هزینه و هزینه‌های عملیاتی ارزان را فراهم می‌کند. این ثبات نسبی در تامین توان ناشی از قدرت سه فازی است که دارای سه موج سینوسی یکسان است که روی یکدیگر همپوشانی دارند. هر موج سینوسی به طور مساوی از دیگری فاصله دارد و 120 درجه یا 2π/3 رادیان از هم جدا می‌شود.

در مقایسه با یک منبع تغذیه تک فاز، یک منبع تغذیه سه فاز می‌تواند سه برابر مقدار برقی که یک منبع برق تک فاز می‌تواند منتقل کند، در حالی که فقط 1.5 برابر سیم‌های رسانا استفاده شده استفاده می‌کند. این راندمان برق سه فاز تقریباً نسبت ظرفیت توان به مواد رسانا مورد استفاده را دو برابر می‌کند. و این نسبت امکان استفاده از سیم کشی‌های کوچکتر و کم هزینه تر را در یک پمپ سه فاز فراهم می‌کند.

پمپی که با استفاده از منبع تغذیه 3 فاز طراحی شده است، از نظر طراحی نسبتاً ساده‌تر، فشرده‌تر (اندازه بدنه کوچک) و ارزان تر از پمپ‌هایی است که با برق تک فاز کار می‌کند. یک پمپ سه فاز به گشتاور راه اندازی نسبتاً بالاتری نیاز دارد، اما اگر برای مدت طولانی کار کند، کارآمدتر از یک موتور تک فاز است. از این رو ما از آنها برای کاربردهای صنعتی استفاده می‌کنیم که در آن پمپ، پس از روشن شدن، برای مدت طولانی روشن باقی می‌ماند. به دلیل طراحی ساده تر و اندازه جمع و جور، لرزش و صدای کمتری در حین کار ایجاد می‌کنند. اگر بوستر پمپ سه فاز در شرایط یکسان کار کند، عمر بیشتری نسبت به پمپ آب تک فاز دارد.

قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان

محصولات پمپاژ آب

بوستر پمپ

برای انتخاب یک بوستر پمپ منایب با نیازهای حمل و نقل سیال خود به کمک نیاز دارید؟ اجازه دهید مهندسان متخصص ما به شما کمک کنند. نوید پمپ اسپادان یکی از  قدیمی‌ترین و بزرگترین توزیع کننده پمپ در شرق ایران است. چه برنامه‌های کاربردی شما برای مقاصد مسکونی باشد، چه برای کار با ماشین آلات سنگین، یا برای هر چیز دیگری، مهندسان ما می‌توانند به شما در انتخاب پمپ مناسبی که در اوج راندمان کار می‌کند کمک کنند.

برای اطلاع از قیمت بوستر پمپ تک فاز در اصفهان با ما تماس بگیرید.

برخی محصولات ما

پمپ آب خانگی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.